थौं शताब्दी पुरुष तथा संस्कृतिविद् सत्यमोहन जोशीया सच्छिदँया बुदिँ

maitrinews

स्वनिगः । शताब्दी पुरुष तथा संस्कृतिविद् सत्यमोहन जोशीया सच्छिदँया बुदिँ सोमबाः ललितपुर महानगरपालिकां विशेष ज्याझ्वःया आयोजना यागु दु ।

वय्कयात बग्गीं तया मंगलबजारनिसें ईटी, कुमारीपाटी, जाउलाखेल जुया पुल्चोक थ्यंकिगु महानगरपालिकाले धागु दु । वय्कया सच्छिदँया जन्मोत्सव भव्य रुपं हनेतः ललितपुर महानगर व गोदावरी नगरपालिकां सार्वजनिक बिदा घोषणा यागु दु ।

सुथय् साढे ११ बजे ¥याली सुरु जुगु खः । ज्याझ्वःले उपप्रधानमन्त्री ईश्वर पोखरेल उपस्थित जुगु खः । नेपाली सेना, नेपाल प्रहरी व सशस्त्र प्रहरीया ब्यान्ड नापं पाटनवासीें काः बाजा, धीमे बाजा, नेकु बाजालगायत ४० प्रकारका परम्परागत बाजा बजेयागु खः । सत्यमोहन जोशीया सच्छिदँया बुदिँ हनेत महानगरका मेयर चिरीबाबु महर्जनया अध्यक्षताय् १११ सदस्यीय जन्मोत्सह मूल आयोजक समिति गठन यागु खः ।