दूतावासया पत्रयाबारे इलय् हे जानकारी मब्युम्हःसित कारवाही यायेगु प्रधानमन्त्रीया घोषणा

maitrinews

 

स्वनिगः । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीं भारतं वइगु तरकारी व फलफूलया विषादी सीमा नाकाय् परीक्षण मयायेत भरतीय दूतावासं च्वगु पत्रबारे इलेहे थःत जानकारी मब्युम्हःसित कारवाही यायेगु चेतावनी बियादिँगु दु । प्रधानमन्त्री ओलीं सुसुयात कारवाही याई धैगु खुलेयानामदिँसानं उकिंयावारे थःम्ह न्यनाच्वनागु धयादिँल ।

बिहीबाः येँ जुगु’ ‘संविधानया कार्यान्वयन व प्रशासनिक पुनर्संरचना’ विषयक अन्तरक्रिया ज्याभ्वलय् प्रधानमन्त्री ओलीं विषादी परीक्षण मयायेत भारतीय दूतावासं च्वगु पत्रबारे धयादिँल , ‘दूतावासया पत्र वगु खनी तर जितः छु जानकारी मजु, मबिल ।’ प्रधानमन्त्री ओलीं मस्युगु खँय् पत्र वगु धका धाय् मफुग धासें पत्रबारे मस्यगु जुसाः नं थःम्हः सत्य खँ ल्हानागु न. ‘झूट’ जुगु धयादिँल ।
‘पत्र वसाः नं जित मखगु खँ ल्हायेके बिल । भुलचुक व नियतबस छु खः ? व जिँ बुझेजुया च्वनागु दु । उकिंलिपा छु यायेमागु खः यायेत तयार दु’, प्रधानमन्त्री ओलीं धयादिँल ।