दिवेश अमेरिकन आइडलया उत्कृष्ट न्हेम्हय्

maitrinews

टेक्सस । हलिंया प्रसिद्ध गायन प्रतिभाया खोज रियालिटी शो अमेरिकन आइडलया उपाधि यात्राय् नेपाली मूलया दिवेश पोखरेल न्ह्यावानच्वंगु दु । आइडलको १८ औँ संस्करणया उपाधि यात्राय् न्ह्योने वनेगु भ्वलय् दिवेश उत्कृष्ट न्हेम्हदुने लायेत सफल जुयादिगु खः ।
उत्कृष्ट ११ प्रतिस्पर्धीदथुई मतया आधारय् सर्वा्धिक मत हयादिम्ह उत्कृष्ट न्हेम्हय् छनोट यागु खः । अमेरिकाया कन्सास राज्यया विचिटा शहरय् च्वनावम्ह २२ वर्षीय दिवेशं अमेरिकन आइडलय् आर्थन गनया नामं प्रतिस्पधा यानादिगु खः । दिवेशं उत्कृष्ट न्हेम्हय् लायेगु भ्वलय् एनिमेटेड चलचित्र द लिटल मर्मेडया एलान मेनकनया शब्द व होवार्ड एस म्यानया सङ्गीत तथा एस्ले टिसडालेया सँ दुगु किस द गर्ल बोलया मेँ हालादिगु खः ।
दिवेशया अमेरिकन आइडलय् ब्वतिकागु नापं नेपाःमि समुदायय् नं आइडलप्रति चासो अप्वःगु दु । अमेरिकाया एबिसी टेलिभिजनपाखें अमेरिकन आइडल ज्याभ्वः प्रसारण जुयावगु दु । हलिंयाहे लोकंह्वागु रियालिटी सोया रूपय् दुगु ज्याभ्वलय् श्रोताया भोटपाखें वय्क टप सेभेनय् थ्यगु खः । दिवेशया दमदार प्रस्तुतिं जजपिं यक्वः हे प्रभावितजुगु व वय्कयात आः अमेरिकन आइडलया दरो प्रतिश्पधीर्या रुपय् नं स्वयेगु यागु दु । थ्वः चरणय् नं छनोट जुई सफल जुसाः वयक् टप पाइभ अर्थात फाइनलय् थ्यनी । फाइनल प्रतिश्पर्धा थ्वहे मे १७ य् जुई ।